Co jsou to únikové hry?

Co jsou to únikové hry?

 

Únikové hry (neboli také jako escape games, exist games, quests in reality, unikni z místnosti, escape rooms, exit rooms…)

 

Představte si, že hrajete počítačovou hru, ve které během 60 minut musíte najít východ z místnosti s použitím a kombinováním toho, co máte zrovna po ruce, a řešením různých hlavolamů. Jenže děj této počítačové hry se může odehrávat v reálném životě, tady a teď. Pokud to nezvládnete během jedné hodiny, dveře se stejně otevřou, ale už se nebudete cítit jako vítězové. Takovou únikovou hru můžete hrát ve dvou, třech nebo dokonce i čtyřech lidech.

 

Únikový pokoj – zábava pro každého

 

Úniková hra je i rodinnou zábavou. Je to nová atrakce, která se bude líbit vám a vašim dětem.

Navíc, únikové hry jsou výtečným způsobem aktivního travení času ve společnosti přátel, se kterými se budete bavit a zároveň i přemýšlet. Abyste unikli z pokoje, budete muset:

 

  • Hledat nápovědy a skrýše
  • Otevírat trezory
  • Dekodovat zprávy
  • Luštit hádanky a hlavolamy

 

Každá úniková hra je novým světem

 

Dekorace a speciální efekty jsou jako v opravdovém filmu, A jedinými herci tady jste Vy a váš tým.

Je to nový příběh, kterého nikdy není dost. Přijďte a nebudete litovat.


Co nabízí úniková hra od QUESTERLAND?

 

Název QUESTERLAND pochází od anglického slova QUEST – (anglicky hledání) , neboli dobrodužná hra (anglicky adventure game), což je jedním ze základních žánrů počítačových her, který je interaktivním příběhem s hráčem ovládaným protagonistou. Důležitými prvky hry v žánru quest jsou mimo jiné příběh a zkoumání okolního světa, a klíčovou roli v herním procesu sehrávají řešení hlavolamů a úkolů, které jsou myšlenkově náročné.

 

Úniková hra jako interaktivní atrakce

Snažíme se o vytvoření nejen obyčejné únikové hry, nýbrž skutečné interaktivní atrakce.

Questerland je největším centrem únikových her v Praze. V jedné místnosti plochou 500 m2 v centru Prahy vytváříme 6 únikových her na zcela odlišná témata. V současnou chvíli jsou otevřeny 3 hry. Čtvrtá se nachází ve stádiu vývoje.

 

Pro nás úniková hra je dobrodružným filmem v realitě s prvky hlavolamů, hádanek a rébusů.

Naším hlavním specifikem při tvorbě únikových her jsou realistické dekorace! Rozpočty naších únikových her rostou s každou novou hrou. Pro to, abychom vytvořili přirozenou anturáž a dekorace jako ve filmu, jsme připraveni vynaložit jakoukoliv částku.

 

Tvoříme novou industrii zábavy. Nejsou to pouze únikové hry v širokém slovasmyslu, nýbrž atmosferické únikové hry.

 

Využití nových technologií

 

Naším druhým specifikem jsou technologie. Jsme technokráty. Líbí se nám nové objevy a technologie. Únikové hry neboli questy vidíme jako automatické robotizované a chytré místnosti, které si s vámi hrají.

 

Pro budoucí únikové hry vyvíjíme technologii použití nových unikátních druhů zařízení, jako např. helmy virtuální reality, trenažéry a simulátory, 3D tiskárny.

 

Každá nová hra bude lepší než ta předtím. Neopakujeme se. Rozvíjíme se. Každá nová hra v Questerlandu není jen pouhou komnatou s hlavolamy a úkoly. Je to ponoření do určité atmosféry a krásný ucelený příběh, kde každý úkol a hlavolam tvoří logický a komplexní obraz. I když jste už navštívili nějaké escape-roomy a nebyli jste spokojeni, nepospíchejte se závěry. Nejspíš se jednalo o nepovedenou realizaci dobrého nápadu.

 

My tvoříme světy únikových her. Tvorbe jedné hry jsme schopni věnovat až půlroku. Rozpočet věnovaný tvorbě jedné hry občas děsí dokonce i nás. Questerland je novou industrií zábavy.

 

Naše mise

 

Zbožňujeme questy a sámi jsme navštívili více než 100 questů po celém světě.

Bohužel však úroveň většiny z nich není nejlepší. Tento směr zábavní industrie se pouze začíná rozvíjet. Základní tvůrci her jsou amatéři, kteří z vlastní iniciativy vytvářejí místnosti se spoustou zámků a označují je jako „únikové“.

 

Chceme zásadním způsobem změnit samotné chápání únikovek – questů. Pro nás každý quest je zvláštním světem, který vyžaduje detailní zpracování Neřešíte pouze hlavolamy (můžete to dělat i z pohodlí doma u počítače). Musíte HRÁT, nebo dokonce ŽÍT v tomto světě, zapomenout na realitu a zcela se ponořit do interaktivního okolí.

 

Témata questů volíme tak, abychom se účelově vzdálili všední reality. Máme připravené projekty obrovských světů a rozsáhlých questů. Ale než s nimi začneme, chceme nasbírat velké portfolio a kolektiv.

 

Plánujeme tvorbu tzv. performance – únikových her s profesionálními herci, kteří v nich neustále žijí. Ve stádiu vývoje se nachází projekt action-questu, podobě známé hry Fort Boyard.