Co očekávat před první návštěvou escape roomu?

Únikových her se bát nemusíte!

Čeká vás první návštěva escape roomu – únikové místnosti (jinak také únikové hry), jste plni očekávání a vzrušení a rádi byste nakoukli pod pokličku tomu, co že se to vlastně bude následujících 45 až 90 minut dít?

Co jsou únikové hry?

Únikové hry jsou dobrodružné hry pro více osob založené na počítačových hrách, jejichž smyslem je najít stopy a indicie, vyřešit sérii hádanek a úkolů a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Přestože se může zdát, že jde zejména o adrenalin, být někde zavřený v místnosti a pokoušet se z ní uniknout, není tomu tak. V případě únikových her jde totiž zejména o zábavu, kterou si užijí i děti. Únikové hry jsou vždy zcela bezpečné. Jakékoliv obavy či strach tedy můžete nechat stranou a těšit se pouze na skvělý zážitek.

Jak to tedy probíhá?

Na únikovou hru není potřeba se nijak zvlášť připravovat. Důležitá je dobrá nálada, pohodlné oblečení a chuť se bavit. Dorazte vždy o něco dříve, protože před každou hrou vás operátor únikové hry seznámí se všemi důležitými informacemi, zasvětí vás do děje a seznámí s cílem únikové hry. Poté vás odvede do místnosti plné hlavolamů a hádanek, ze které se musíte pomocí svého důvtipu a spolupráce dostat ven během stanoveného časového limitu.

Únikové hry nejsou nijak fyzicky náročné. Jediné, co vás po ukončení hry může bolet, bude váš mozek, a to díky neustálému přemýšlení a vymýšlení způsobů, jak napasovat tohle na tamto, kde je ten zámek, od kterého jste našli klíč přilepený pod stolem a k čemu je ta mapa, kterou jste objevili za obrazem na stěně.

Co se stane, když překročíte časový limit?

Ve většině případů vám operátor hry dát několik minut k dobru, abyste se pokusili hru alespoň dohrát do zdárného konce. Pokud se však již otevřou dveře znamená to, že hra je u konce a vám nezbývá než ji zkusit pokořit znovu. Příště to už ale jistě zvládnete!