Jak vybrat tu správnou únikovou hru pro váš tým?

Výběr únikové hry

Vybrat tu správnou únikovou hru již v dnešní době nemusí být nikterak složité. Přestože nějakou naleznete dnes již v každém větším městě, rozdíly v kvalitě jsou mezi nimi propastné. Poradíme vám, na co se zaměřit a na co si dát pozor při výběru té správné únikové hry pro váš tým.

O téma únikové hry až tak nejde

Únikové hry se dnes vytváří na množství různých témat a vzhledem k tomu, že jde o skupinovou zábavu je zřejmé, že se těžko s vaším týmem ihned shodnete na tématu hry. To je v pořádku a nic si z toho nedělejte, protože o téma hry ve skutečnosti až tak moc nejde. Jde o to se v rámci vašeho týmu shodnout. Je to první krok k úspěšnému vyřešení jakékoliv únikové hry, neboť ty jsou stavěny zejména na komunikaci a spolupráci. Vyberte tedy takové téma, se kterým budou souhlasit všichni členové týmu.

Myslete na obtížnost

escape game

Stejně jako jakékoliv jiné hry, i únikové hry se odlišují svou obtížností. Některé jsou určené pro rodiny s dětmi, jiné pro začínající hráče a jiné pro pokročilé. Vybírejte tedy vždy v intencích vašich zkušeností jako týmu. Určitě nechcete být zavřeni v místnosti, kde nemáte vůbec žádnou představu co dělat, nebo naopak v místnosti, kde je vše zřejmé a za půl hodiny odcházíte s pocitem nedostatečné vyváženosti. Například v Questerlandu najdete únikové hry všech možných témat a obtížností.

Pročtěte si recenze ostatních hráčů

V dnešní internetové době je hledání recenzí nejjednodušším a nejspolehlivějším způsobem, jak si o únikových hrách udělat přesnější obraz. Z recenzí uživatelů Facebooku nebo třeba Trip Advisoru se dozvíte mnohé informace o tom, co vám samotní provozovatelé her nesdělí. Tyto recenze Vám tak dávají velmi dobrý náhled do jednotlivých únikových her z pohledu uživatelů, což jsou informace k nezaplacení. I zde ovšem platí, že je potřeba myslet na více faktorů. Tím nejdůležitějším je skutečnost, že recenze mohou psát jak noví, tak pokročilí hráči a jejich dojmy se tedy mohou zásadně lišit. Čím více recenzí tedy pročtete, tím lepší obrázek si o hře můžete udělat.