Jaká tajemství skrývají záhadné pyramidy

Pyramidy fascinují lidstvo už od nepaměti a asi jen tak fascinovat nepřestanou. Tyto impozantní stavby dráždí lidskou fantazii už několik tisíc let a dodnes se objevují nové a nové teorie o jejich vzniku, pravém účelu a s tím spojené příběhy.

Faraonové či bohové?

Mezi ty známější a střízlivější patří ta, že se jedná v podstatě o hrobky velkých panovníků, kteří si je nechávali stavět ještě za jejich života, aby jejich velikostí ohromovali prostý lid a upevňovali jejich víru ve své božství. Obecně přijímaná je také teze, že sloužili jako pokladnice pro ty nejvzácnější poklady své doby, nebo jako místa nejposvátnějších náboženských obřadů.

Příznivcům konspiračních teorií a fanouškům tajemna ovšem nedá spát řada faktů. Jak dovedli z našeho pohledu technicky primitivní národy postavit tak obrovské stavby, stávající se z několikatunových kvádrů? Je náhoda, že rozmístění pyramid často přesně kopíruje postavení hvězd a planet, o jejichž existenci nemohli mít v té době ani tušení? Jak to, že pyramidy můžeme najít nezávisle na sobě v různých částech světa?

Proto koluje mnoho názorů, že pyramidy nejsou nic jiného, než starodávné observatoře, sofistikované astronomické kalendáře, nebo také nám neznámé prostředky pro komunikaci s mimozemskými civilizacemi, tehdy uctívanými jako nadpozemská božstva.

 

Hvězdný element

Touto teorií jsme se nechali inspirovat i my z Questerlandu. Připravili jsme pro vás hru Hvězdný element, ve které se ocitnete uvnitř pyramidy, kde se zachovaly poslední pozůstatky záhadných symbolů, které nedokáže nikdo rozluštit. Právě zde Bohové ukryli jeden z hvězdných artefaktů. Technologie zdejší civilizace je na takové úrovni, že umožňuje cestovat v časoprostoru skrze speciální portály, ale abyste jimi mohli projít i Vy, musíte nejprve rozluštit sérii hlavolamů a odemknout tak dveře portálů. Zkrátka pyramidální zábava pro celou rodinu.