NEJVĚTŠÍ CENTRUM ÚNIKOVÝCH HER V PRAZE

CO TO VLASTNĚ JE ÚNIKOVÁ HRA?

ÚNIKOVÉ HRY ( též známe jako Únikovky, Escape game, Escape RoomsExit Games)

Zkuste si představit počítačovou hru, ve které máte za úkol se během 60 minut dostat ven za použití toho, co máte zrovna po ruce a také pomocí řešení různých úkolů, hlavolamů a šifer. Jenže se to odehrává v reálném životě – TADY A TEĎ. Pokud to nezvládnete, dveře se stejně nakonec otevřou, ale už se nebudete cítit jako vítěz. Hry se můžete zúčastnit ve 2 až 6 lidech.

ÚNIKOVÉ HRY – RODINNÁ ZÁBAVA.

Úniková hra je i rodinnou zábavou. Je to nový druh zábavy, který se zamilujete jak Vy, tak Vaše dětí a dokonce Vaše rodiče. Jiný způsob jak zajímavě spolu strávit čas prostě neexistuje. Zároveň je to výborný způsob jak strávit čas ve vzájemné spolupráci s přáteli, kolegy a příbuznými.

Abyste unikli z pokoje, budete muset:

  • Hledat nápovědy a skrýše
  • Otevírat trezory
  • Luštit šifry
  • Vyřešit hlavolamy a hádanky

KAŽDÁ ÚNIKOVÁ HRA V QUESTERLAND JE NOVÝM SVĚTEM

Dekorace a speciální efekty jsou jako ve filmu. A Vy a Váš tým jste tady skutečné herci! Je to absolutně nové dobrodružství, které jste nikdy nezažili. Zažijte to a nebudete litovat. Každá hra v Questerland není jen pouhou komnatou s hlavolamy a úkoly, je to ponoření do realistického prostředí alternativního světa vytvořeného dle unikátního příběhu. I když jste už navštívili nějaké únikové hry a nebyli jste spokojeni, nejspíš se jednalo o nepovedenou realizaci dobrého nápadu. Zkuste naší hru – je to něco úžasného. Každou novou únikovou hru tvoříme až 1 rok. Rozpočet věnovaný tvorbě her děsí dokonce i nás samotné. Questerland je průkopníkem průmyslu únikových her!

NAŠE SPECIFICKÉ RYSY

JAKÉ JSOU NAŠE ÚNIKOVÉ HRY?

QUESTERLAND

Název QUESTERLAND pochází od slova QUEST nebo dobrodružná hra – jsou jedním ze základních žánrů počítačových her, ve které musíte prožít skrytý příběh. Hlavními prvky takových her bylo zkoumáni tematického světa a řešení nestandardních hlavolamů, hádanek a úkolů.

INTERAKTIVNÍ ZÁBAVA

Snažíme se o vytvoření nejen obyčejné únikové hry, ale skutečné interaktivní zábavy.
QUESTERLAND je největším centrem únikových her v Praze, vybaveny vysoce-technologickým SMART zařízením. Vytvořili jsme různorodé únikové hry na zcela odlišná témata pro každý věk na ploše 600 m2

ZAŽIJTE FILMOVÝ PŘÍBĚH V REALITĚ

Pro nás je úniková hra existujicí v realném světě dobrodružný příběh – filmem ve skutečnosti. Ale s prvky hlavolamů, hádanek, rébusů a šífer. Naším hlavním specifikem – vytvořít realistické prostředí. Rozpočty našich únikových her rostou s každou novou hrou. Pro to, abychom vytvořili dech beroucí atmosféru a dekorace jako ve filmu, jsme připraveni vynaložit jakoukoliv částku.

SMART TECHNOLOGIE

Naším druhým specifikem – MODERNÍ TECHNOLOGIE. Libujeme si v nových sofistikovaných systémech, gadgetech a různých vychytávkách. Únikové hry vidíme jako automatizované chytré místnosti, které si s Vámi hrají. Vyvíjíme nové unikátní technologie s použitím takových druhů zařízení, jako např. VR helmy, simulátory a 3D tiskárny. Každá nová hra je krokem k rozvoji odvětví. Neopakujeme se. Rozvíjíme se.

Pro výběr a objednávku únikové hry zmáčknete "Objednat únikovou hru"

ČASTÉ DOTAZY

Odpovědi na časté dotazy...

Pro kolik hráčů je hra určena?

Všechny naše hry jsou určeny pro 2-5 hráčů, jediný Hvězdný element je pro 2-6 hráčů.

Kdy máme přijít na místo?

Ideální je se dostavit 15min před začátkem hry, kvůli instruktáži.

V jakém jazyce hra probíhá?

Naše hry máme v českém a v anglickém jazyce.

Co je při únikové hře zakázáno?

Určitě je vždy zakázáno rozdělávání ohně, šplhání po nábytku a dekoracích a používání hrubé síly.

Jsou zapotřebí nějaké znalosti nebo specifické schopnosti?

Specifické znalosti, ani schopnosti nejsou potřeba, ale určitě využijete logické myšlení a selský rozum.

Je hra fyzicky náročná?

Hra je pouze intelektuální, není potřeba vůbec žádná fyzická zdatnost.

Jak se na hru připravit?

Na hru se nedá nijak zvlášť připravit. Stačí pohodlné oblečení a dobrá nálada.

Jsou únikové hry věkově omezeny?

Pokud jsou děti s rodiči, tak je jedno, jak jsou staré. Aby se mohli děti zapojovat do plnění alespoň některých úkolů, tak doporučujeme věk od 8 let. Od 13 let mohou hrát děti bez dozoru dospělého.

Kolik času máme na vyřešení?

Na všechny hry je klasický limit 60 minut.

Co když to nestihneme?

V takovém případě za Vámi do místnosti přijde operátor, a pokud budete chtít, tak s Vámi hru dohraje a pustí Vás ven.

Co když budu potřebovat opustit místnost během hry?

Stačí se spojit s operátory pomocí interkomu a ti Vás pustí ven. V případě nouze se lze dostat ven pomocí tlačítka nouze.

Co když nebudu vědět jak dál?

Po celou dobu Váš postup sledují operátoři, kteří Vám poradí, když se někde zaseknete. Operátory můžete kontaktovat i sami pomocí interkomu, pokud chcete nápovědu.

Proč vlastně bych měl zkusit únikovou hru?

Budete moci otestovat Vaše schopnosti koncentrovat se, řešit hlavolamy či úkoly a prozkoumávat.  Ale hlavně,  budete se u toho bavit , je to legrace, je to prostě FUN.

Existuji hry nebo filmy podobné únikovým hrám?

Existuje celá řada počítačových her jejichž cílem je najít schované předměty nebo vyřešit hádanky. Kupříkladu známá hra “Silent Hill”. Jako příklad můžeme také uvést TV pořád “The Crystal Maze”, “FORT Boyard”, film “Cube” a  “Saw”.

Potřebujeme nějaké speciální oblečení ke hře?

Ne, nepotřebujete. Avšak doporučujeme mít pohodlné oblečení.

Je to bezpečné?

Ano, během celé hry jste sledování přes kamery. Dále je v každé hře tlačítko nouze, které celou místnost otevře a také hasicí přístroj.

Mohu vás někde sledovat, prohlížet fotografie nebo sledovat aktuality?

Určitě nás můžete sledovat na našem blogu na webu, facebooku a instagramu

HODNOCENÍ NA TRIPADVISORU

The #3 rated Fun and Games attraction from 251 in Prague