NEJVĚTŠÍ CENTRUM ÚNIKOVÝCH HER V PRAZE

Co to vlastně je „úniková hra“?

ÚNIKOVÉ HRY (též známé jako Únikovky, Escape game, Escape Rooms, Exit Games)

Zkuste si představit počítačovou hru, ve které máte za úkol se během 60 minut dostat ven za použití toho, co máte zrovna po ruce a také pomocí řešení různých úkolů, hlavolamů a šifer. Jenže se to odehrává v reálném životě – TADY A TEĎ. Pokud to nezvládnete, dveře se stejně nakonec otevřou, ale už se nebudete cítit jako vítěz. Hry se můžete zúčastnit ve 2 až 6 lidech.

ÚNIKOVÉ HRY – RODINNÁ ZÁBAVA

Úniková hra je i rodinnou zábavou. Je to nový druh zábavy, který se zamilujete jak Vy, tak Vaše dětí a dokonce Vaše rodiče. Jiný způsob jak zajímavě spolu strávit čas prostě neexistuje. Zároveň je to výborný způsob jak strávit čas ve vzájemné spolupráci s přáteli, kolegy a příbuznými.

Abyste unikli z pokoje, budete muset:

  • Hledat nápovědy a skrýše
  • Otevírat trezory
  • Luštit šifry
  • Vyřešit hlavolamy a hádanky
QUESTERLAND

KAŽDÁ ÚNIKOVÁ HRA V QUESTERLAND JE NOVÝM SVĚTEM

Dekorace a speciální efekty jsou jako ve filmu. A vy a váš tým jste tady skutečné herci! Je to absolutně nové dobrodružství, které jste nikdy nezažili. Zažijte to a nebudete litovat. Každá hra v Questerland není jen pouhou komnatou s hlavolamy a úkoly, je to ponoření do realistického prostředí alternativního světa vytvořeného dle unikátního příběhu. I když jste už navštívili nějaké únikové hry a nebyli jste spokojeni, nejspíš se jednalo o nepovedenou realizaci dobrého nápadu. Zkuste naší hru – je to něco úžasného. Každou novou únikovou hru tvoříme až 1 rok. Rozpočet věnovaný tvorbě her děsí dokonce i nás samotné. Questerland je průkopníkem průmyslu únikových her!

NAŠE SPECIFICKÉ RYSY

JAKÉ JSOU NAŠE ÚNIKOVÉ HRY?

QUESTERLAND

Název QUESTERLAND pochází od slova QUEST nebo dobrodružná hra – jsou jedním ze základních žánrů počítačových her, ve které musíte prožít skrytý příběh. Hlavními prvky takových her bylo zkoumáni tematického světa a řešení nestandardních hlavolamů, hádanek a úkolů.

ZAŽIJTE FILMOVÝ PŘÍBĚH V REALITĚ

Pro nás je úniková hra existující v reálném světě dobrodružný příběh – filmem ve skutečnosti. Ale s prvky hlavolamů, hádanek, rébusů a šifer. Naším hlavním specifikem – vytvořit realistické prostředí. Rozpočty našich únikových her rostou s každou novou hrou. Pro to, abychom vytvořili dech beroucí atmosféru a dekorace jako ve filmu, jsme připraveni vynaložit jakoukoliv částku.

INTERAKTIVNÍ ZÁBAVA

Snažíme se o vytvoření nejen obyčejné únikové hry, ale skutečné interaktivní zábavy.

QUESTERLAND je největším centrem únikových her v Praze, vybaveny vysoce-technologickým SMART zařízením. Vytvořili jsme různorodé únikové hry na zcela odlišná témata pro každý věk na ploše 600 m2.

SMART TECHNOLOGIE

Naším druhým specifikem – MODERNÍ TECHNOLOGIE. Libujeme si v nových sofistikovaných systémech, gadgetech a různých vychytávkách. Únikové hry vidíme jako automatizované chytré místnosti, které si s vámi hrají. Vyvíjíme nové unikátní technologie s použitím takových druhů zařízení, jako např. VR helmy, simulátory a 3D tiskárny. Každá nová hra je krokem k rozvoji odvětví. Neopakujeme se. Rozvíjíme se.

Vyberte si z naší nabídky únikových her

ČASTÉ DOTAZY

Odpovědi na vaše otázky

Všechny naše hry jsou určeny pro 2-5 hráčů, jediný Hvězdný element je pro 2-6 hráčů.

Ideální je se dostavit 15 min před začátkem hry, kvůli instruktáži.

Naše hry máme v českém a v anglickém jazyce.

Určitě je vždy zakázáno rozdělávání ohně, šplhání po nábytku a dekoracích a používání hrubé síly.

Specifické znalosti, ani schopnosti nejsou potřeba, ale určitě využijete logické myšlení a selský rozum.

Hra je pouze intelektuální, není potřeba vůbec žádná fyzická zdatnost.

Na hru se nedá nijak zvlášť připravit. Stačí pohodlné oblečení a dobrá nálada.

Pokud jsou děti s rodiči, tak je jedno, jak jsou staré. Aby se mohli děti zapojovat do plnění alespoň některých úkolů, tak doporučujeme věk od 8 let. Od 13 let mohou hrát děti bez dozoru dospělého.

Na všechny hry je klasický limit 60 minut.

V takovém případě za vámi do místnosti přijde operátor, a pokud budete chtít, tak s vámi hru dohraje a pustí vás ven.

Stačí se spojit s operátory pomocí interkomu a ti vás pustí ven. V případě nouze se lze dostat ven pomocí tlačítka nouze.

Po celou dobu váš postup sledují operátoři, kteří Vám poradí, když se někde zaseknete. Operátory můžete kontaktovat i sami pomocí interkomu, pokud chcete nápovědu.

Budete moci otestovat vaše schopnosti koncentrovat se, řešit hlavolamy či úkoly a prozkoumávat. Ale hlavně, budete se u toho bavit, je to legrace, je to prostě FUN.

Existuje celá řada počítačových her jejichž cílem je najít schované předměty nebo vyřešit hádanky. Kupříkladu známá hra „Silent Hill“. Jako příklad můžeme také uvést TV pořád „The Crystal Maze“, „FORT Boyard“, film „Cube“ a „Saw“.

Ne, nepotřebujete. Avšak doporučujeme mít pohodlné oblečení.

Ano, během celé hry jste sledování přes kamery. Dále je v každé hře tlačítko nouze, které celou místnost otevře a také hasicí přístroj.

Určitě nás můžete sledovat na našem blogu na webu, Facebooku Instagramu.

Hodnocení na Tripadvisoru

The #3 rated Fun and Games attraction from 251 in Prague