Záhadný Moriarty již brzy v Questerlandu!

„Je to Napoleon zločinu, Watsone. Je organizátorem dobré poloviny zla a skoro všeho, co v tomto velkoměstě nebylo vypátráno. Je to génius, filosof, člověk abstraktního myšlení. Má prvotřídní mozek. Sedí nehybně jako pavouk uprostřed sítě, ale ta síť má tisíc paprsků a on bezpečně reaguje na sebemenší záchvěv každého z nich. On sám toho dělá málo. Jenom plánuje.“

Holmes vs. Moriarty

Takto popisuje profesora Jamese Moriartyho Sir Arthur Conan Doyle ústy nejslavnějšího detektiva všech dob v knize Poslední případ. Slavný postrach padouchů z Baker street si za svou kariéru dokázal poradit s lecjakým zločincem a vyřešit nejeden zapeklitý případ. Tento protivník však nad ostatní vyčníval – především svou inteligencí, zákeřností a zarputilou důmyslností, se kterou spřádal svoje nekalé plány. Jako krvavě červená, zlověstná nit se táhne téměř všemi případy, se kterými se Sherlock Holmes potýkal. A nakonec se mu stal i osudným. Konkrétně u švýcarských vodopádů, kde spolu svedli poslední, pro oba z nich fatální zápas. Nebo to bylo přece jenom jinak?

Návrat zločinného génia

Proslýchá se totiž, že je Moriarty stále mezi námi, odhodlanější a nebezpečnější víc než kdy dřív. Že dokončuje svůj poslední, ďábelsky promyšlený a zvrácený plán. A už brzo se zase ukáže, aby tahal za nitky a dovedl své záměry k životu a zdárnému konci. Oproti tomu, po detektivu Holmesovi není ani vidu, ani slechu…Kdo se tedy postaví tomuto mistru špatností a překazí jeho plány? Doufáme, že to budete právě vy, kdo s profesorem Moriartym změří své síly a prověří tak dokonale svoje schopnosti a dovednosti. Nebude to procházka růžovou zahradou, ale sláva a úspěch nikdy nejsou zadarmo. Už brzy se tedy můžete těšit na zbrusu novou a propracovanou únikovou hru z dílny společnosti Questerland, která rozšíří řady jejich navýsost zábavných a důmyslných tematických her, tentokrát v kulisách boje zákona proti zločinu v druhé polovině 19. století. A u toho přece nemůžete chybět!